Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień od 250 złotych
Facebook Instagram

21 powodów, dla których warto rozpocząć Rok 2024 z oliwą z oliwek!

Rozpocznij Nowy Rok od włączenia oliwy z oliwek do swojego życia. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób związanych ze stanem zapalnym, takich jak choroby układu krążenia, choroba Alzheimera, udar mózgu i cukrzyca… to potrzebujesz oliwy z oliwek Extra Virgin!

Oliwa z oliwek Extra Virgin jest głównym składnikiem jednej z najzdrowszych diet na świecie: diety śródziemnomorskiej. Ten pożywny tłuszcz odgrywa rolę w przewlekłych stanach zapalnych, minimalizując szlaki zapalne, regulując procesy metaboliczne, detoksykując komórki i chroniąc naczynia krwionośne.

Oto 21 korzyści płynących ze stosowania oliwy z oliwek

 1. Dieta – badanie przeprowadzone we Włoszech wykazało, że osoby, które spożywały więcej oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia wraz z dużą ilością warzyw liściastych, znacznie zmniejszyły ryzyko chorób serca.
 2. Dla młodszego wyglądu – oliwa z oliwek zawiera zarówno przeciwutleniacze, jak i witaminę E, które mają udowodnione działanie przeciwstarzeniowe.
 3.  Dla olejków eterycznych – Olejki eteryczne są zbyt silne, by używać ich samodzielnie, ale gdy chcesz ich użyć, oliwa z oliwek stanowi doskonały olej nośnikowy. 
 4. Dieta śródziemnomorska – Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wszystkim stosowanie diety śródziemnomorskiej, ponieważ oliwa z oliwek jest najzdrowszym źródłem tłuszczu.
 5. Idealne śniadanie – skrop łyżeczką oliwy z oliwek chleb tostowy podczas śniadania, aby cieszyć się jego pełnym smakiem i właściwościami odżywczymi na surowo, każda z naszych oliw z oliwek Extra Virgin jest do tego idealna!
 6. Aby wyglądać młodziej – polifenol znajdujący się w oliwie z oliwek extra virgin chroni czerwone krwinki przed utlenianiem, które jest częstą przyczyną oznak starzenia.
 7. Ze względu na zawartość tłuszczu – tłuszcze zawarte w oliwie z oliwek zapewniają odpowiednie proporcje dla ludzi, co częściowo jest powodem, dla którego oliwa z oliwek jest tak dobra dla Ciebie.
 8. Podczas uprawiania sportu – dodanie łyżeczki oliwy z oliwek do koktajli i soków tuż przed ćwiczeniami dostarcza organizmowi niezbędnych kwasów tłuszczowych, które są łatwo spalane przez mięśnie bez powodowania przyrostu masy ciała.

 9. Na pamięć – badania sugerują, że osoby regularnie spożywające oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia są mniej narażone na utratę pamięci w starszym wieku.

 10. Dla odpowiedniego poziomu cholesterolu – oliwa z oliwek zawiera polifenole, które pomagają utrzymać poziom cholesterolu LDL w zdrowym / prawidłowym zakresie.

 11. Dla każdego wieku – spośród wszystkich olejów roślinnych, TYLKO OLIWA Z OLIWEK jest w 100% strawna. Skrop nią grillowaną rybę, kurczaka lub warzywa, aby uzyskać lekki posiłek odpowiedni dla każdej grupy wiekowej.

 12. Dla funkcji mózgu – niektóre badania wykazały, że oliwa z oliwek może zapobiegać, a nawet odwracać utratę pamięci, która towarzyszy chorobie Alzheimera.

 13. Siła przeciwutleniaczy – konsekwencje prawidłowej diety są odczuwalne przez długi czas: sałatka z oliwą z oliwek i awokado jest bogata w przeciwutleniacze, które pomagają utrzymać wzrost komórek.

 14. Dla ochrony skóry – przeciwutleniacze znajdujące się w oliwie z oliwek pomagają zwalczać wolne rodniki, które zagrażają skórze.

 15. Zbilansowana dieta – chociaż czerwone wino, ryby, produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa odgrywają ogromną rolę w diecie śródziemnomorskiej, naukowcy zgadzają się, że nie byłaby ona tak korzystna bez oliwy z oliwek.

 16. Dla naczyń krwionośnych – hiszpańscy naukowcy odkryli, że spożywanie pięciu łuskanych orzechów włoskich lub pięciu łyżeczek oliwy z oliwek w porze lunchu zmniejsza stan zapalny tętnic i poprawia elastyczność naczyń krwionośnych,

 17. Dla zachowania szczupłej sylwetki – badania wykazały, że oliwa z oliwek, wraz z olejami z orzechów, nie powoduje przyrostu masy ciała w sposób, w jaki robią to mniej zdrowe tłuszcze.

 18. Korzyści – Naukowcy nie są pewni dlaczego, ale badania wykazały, że oliwa z oliwek extra virgin pomaga obniżyć ciśnienie krwi i jest korzystna dla osób zmagających się z nadciśnieniem. Ale nie zapominaj, że istnieje wiele innych czynników stylu życia, które przyczyniają się do ogólnego stanu zdrowia!

 19. Dla serca – dodawanie oliwy z oliwek do sałatek chroni serce i pozwala dłużej zachować młody wygląd!

 20. Zapobieganie degeneracji komórek – Czy wiesz, że przeciwutleniacz “hydroksytyrozol” znajdujący się w oliwie z oliwek współpracuje z witaminą E, pomagając zapobiegać degeneracji komórek skóry wraz z wiekiem?

 21. Dla elastyczności skóry – Oliwa z oliwek zawiera skwalen, który pomaga poprawić elastyczność skóry i zachować jej jędrność i napięcie na dłużej.

Źródło: weolive.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *