Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień od 290 złotych
Facebook Instagram

„Oszukana” oliwa

Oliwa jest jednym z najczęściej fałszowanych produktów na rynku- zwłaszcza w dobie mody na zdrową żywność, dietę śródziemnomorską czy wegetarianizm.

Amerykański dziennikarz Tom Mueller napisał książkę Extra Virginity: The Sublime and Scandalous World of Olive Oil  w której zaznaczył, że 70 proc. produkcji oliwy z oliwek sprzedawanej na całym świecie jest wymieszana z innymi olejami i “dodatkami smakowymi”. Dlatego na półkach sklepowych w butelkach z napisem oliwa extra virgin mogą znaleźć się produkty „oliwopodobne”.

Fałszowaniem oliwy zajmują się grupy przestępcze, które używają oliwek zbieranych poza np. Włochami, Portugalią, Hiszpanią czy Grecją, a nawet poza Unią Europejską- gdzie uprawy nie są kontrolowane lub po prostu oliwa jest wyprodukowana z innych roślin niż
oliwa z oliwek. Ważne jest, aby miłośnicy diety śródziemnomorskiej i zdrowego jedzenia mieli pewność skąd pochodzą pochodzi oliwa z oliwek extra virgin, którą używają w swojej kuchni.

W naszym sklepie znajdują się oliwy z oliwek wyłącznie od sprawdzonych producentów, którzy mają doświadczenie w wytwarzaniu dobrej jakości oliwy, a przede wszystkim jest to ich pasja i spuścizna rodzinna, gdzie oliwa nie jest produktem masowym tylko wyselekcjonowanym produktem stworzonym z sercem. Oliwy z oliwek pochodzą z małych oliwiarni, którzy zajmują się całym procesem tworzenia oliwy od gaju oliwnego po zamknięcie oliwy z butelkach.

Lepszej gwarancji nie trzeba.